Kredi Kartı Borcu Sebebiyle Kredi Çekemeyenler Ne Yapmalı?

Dünyanın en güvenilir ve en çok kullanılan ödeme araçları listesinde ilk sırayı alan kredi kartı bilinçsiz kullanımlarda ne yazık ki büyük bir borç batağı haline gelebilmektedir. Özellikle  ilk kez kredi kartı sahibi olmak için bankaya başvuruda bulunan kişilerin kredi kartlarıyla hiç ödeme yapmayacakmış gibi harcama yapmaları bir süre sonra “kredi kartı borcumu ödeyemiyorum, ne yapmalıyım?” sorularını sormalarına sebep oluyor.

Kredi kartı borcunu kapatmak için kredi kullanmak isteyen kişiler ise bu borç nedeni ile kredi kartı notu düştüğü için kredi onayı almakta zorlanabilmektedir. Kredi kartı borcunun ödenememesi veya sürekli kredi kartı asgari ödeme tutarı ödenmesi durumunda ne yazık ki kredi başvurularında ilk değerlendirme kriteri olan kredi notunu olumsuz etkilemektedir.

Yaşanan bu olumsuz etkilenmeler sonucunda ise kişinin kredi notu ortalaması düşmektedir. Bu nedenle kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan kişinin ya hemen kısa vade planları yaparak bu gecikmeden kredi notunu olumsuz etkilenmeden önce kredi başvurusu yapması ya da kredi kartı borcu taksitlendirme gibi yöntemlerle bu kredi kartı borcu sorununu çözdükten sonra kredi başvurusunda bulunması çok önemlidir. Uygulanabilecek en etkili yöntem ise kişinin banka haricinde akraba eş dost borçlanarak kredi kartı borcunu kapattıktan sonra kredi başvuru formu doldurmasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir